سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خاکریز

خب اینم از انرژی هسته ای مون . مشکلات حل شد دیگه . قول دادند اجازه بدن برای دانشجویان شریفمان در خارج از کشور ارز بفرستیم . آقازاده ها و فراریها و اونایی که فیلشون یاد هندوستان می کنه و ...تازه قول دادن برای کارهای انساندوستانه هم پول بدیم . همچنین قول داد دیگه خودرو تحریم نباشه . قطعه بدن و خودرو بفرستند برامون . قول دادن بذارن همینقدر که الان نفت می فروشیم بفروشیم .قول دادن اگه خواستیم نفس عمیق بکشیم با اجازه بکشیم . قول دادن دیگه گلومون رو بیشتر از این فشار ندن مگه اینکه بخواهیم داد بزنیم . قول دادن لاستیک هواپیماهامون رو باد کنند . دیگه یادم نمیاد قول دیگه ای داده باشند . ها راستی قول دادن یه کشتی بزرگ خالی تا شیش ماه دیگه برامون بفرستند .

حالا ماچه قولی دادیم .

1- قول دادیم وسایل و آت آشغالهای اضافی رو که اونا دوست ندارن تو کشور ما باشه رو جمع کنیم و کشتی که رسید بار کنیم بفرستیم براشون . ها مثل کوبا!!

دیگه قول دیگه ای ندادیم .  

 

برچسب ها : انرژی هسته ای  , 
      

برنامه اقدام مشترک

مقدمه:

هدف این مذاکرات رسیدن به یک راه حل جامع مورد توافق و بلند مدت است به نحوی که تضمین کند برنامه هسته‌ای ایران کاملاً صلح آمیز باقی خواهد ماند. ایران اعلام می‌نماید تحت هیچ شرایطی به دنبال دستیابی یا گسترش سلاح هسته‌ای نیست. راه حل جامع مذکور مبتنی بر این اقدامات اولیه بوده و به یک گام نهایی منجر خواهد شد که دوره زمانی آن مورد توافق قرار گرفته و به رفع نگرانی‌ها می‌انجامد. این راه حل جامع، ایران را قادر می سازد تا به طور کامل از حقوق خود در بهره گیری از انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز بر اساس مواد مرتبط در معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و با رعایت تعهدات خود بر طبق معاهده از آن برخوردار شود. این راه حل جامع متضمن یک برنامه غنی سازی با تعریف مشترک و محدودیت‌های عملی و اقدامات شفاف ساز به منظور تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای می‌باشد. این راه حل جامع به مثابه یک مجموعه منسجم خواهد بود که هیچ بخشی از آن مورد توافق قرار نمی‌گیرد مگر آنکه در مورد تمامی بخش‌های آن توافق حاصل شود. این راه حل جامع شامل یک فرایند متقابل و قدم به قدم می‌باشد و به رفع همه جانبه تمامی تحریم‌های شورای امنیت، تحریم‌های چندجانبه و تحریم‌های ملی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران می‌انجامد.

در فاصله میان گام‌های اولیه و گام آخر، گام‌های دیگری از جمله پرداختن به قطعنامه‌های شورای امنیت با هدف پایان رضایت بخش بررسی موضوع توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد وجود خواهد داشت. 3+3 یا 1+5 و ایران مسئول نهایی کردن و اجرای قدم‌های مورد توافق میان- مدت و راه حل جامع با حسن نیت خواهند بود. یک کمیسیون مشترک از 3+3 و ایران برای نظارت بر اجرای اقدامات میان مدت و بررسی مسائلی که ممکن است پدید آیند، تشکیل خواهد گردید، در حالی که آژانس مسئولیت راستی آزمایی اقدامات مربوط به موضوع هسته‌ای را بر عهده خواهد داشت. این کمیسون مشترک برای تسهیل حل و فصل مسائل مورد نگرانی گذشته و حال با آژانس همکاری خواهد کرد.

عناصر گام اول

گام اول دارای دوره زمانی شش ماهه خواهد بود و با توافق متقابل قابل تمدید می‌باشد. در این دوره همه اعضاء،با حسن نیت، در جهت حفظ فضای سازنده در مذاکرات فعالیت خواهند کرد.

ایران اقدامات داوطلبانه زیر را به انجام خواهد رساند:

- نیمی از اورانیوم موجود غنی شده 20 درصد را به صورت اکسید 20 درصد برای تولید سوخت راکتور تحقیقاتی تهران ذخیره نماید. بقیه UF6 20 درصد را به مواد کمتر از 5 درصد رقیق نماید. خط برگشت پذیر نیز وجود نداشته باشد.

- ایران اعلام می‌کند که برای این دوره 6 ماهه، اورانیوم را به سطح بالاتر از 5 درصد غنی سازی نکند.

- ایران اعلام می‌کند که فعالیت‌های خود در تاسیسات سوخت هسته‌ای نطنز، فوردو و یا راکتور اراک را که توسط آژانس با نام IR-40 شناسائی می‌شود، بیش از این گسترش نخواهد داد.

- همانگونه که ایران در برنامه عملیاتی کردن تاسیسات تبدیل مواد، به آژانس اعلام کرده است، با آغاز خط تبدیل مواد UF6غنی شده تا 5 درصد بهUO2، ایران تصمیم دارد موادUF6  جدیدا غنی شده تاسطح 5 درصد طی 6 ماه آینده را به اکسید تبدیل کند.

- محل‌های جدید برای غنی سازی ایجاد نمی‌شود.

- ایران برنامه تحقیق و توسعه (R & D) تحت نظارت، از جمله برنامه تحقیق و توسعه جاری غنی سازی خود را که با هدف انباشت اورانیوم غنی شده صورت نمی‌گیرد، ادامه خواهد داد.

- عدم بازفرآوری یا ساخت تاسیساتی که توانایی بازفرآوری داشته باشند.

نظارت‌های بیشتر:

- ارائه اطلاعات مشخص به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شامل اطلاعات در خصوص طرحهای تاسیسات هسته‌ای ایران، توصیف ساختمان‌ها در هر یک از سایت‌های هسته‌ای، توصیفی از سطح عملیاتی که در هریک از اماکن که به فعالیت‌های هسته‌ای مشخص اشتغال دارند، اطلاعات در خصوص معادن و تخلیص و اطلاعات در خصوص منابع اولیه.

- ارائه پرسشنامه جدید فنی راکتور اراک به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که توسط آژانس با نام IR-40 شناسایی می‌شود.

- اتخاذ گام‌های لازم برای موافقت با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای انعقاد "رهیافت پادمان" در مورد راکتور اراک که توسط آژانس با نام IR-40 شناسایی می‌شود.

- دسترسی روزانه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به فردو و نطنز با هدف بررسی فایل‌های ضبط شده دوربین‌ها در مواقعی که آن‌ها برای بازرسی دوره‌ای موسوم به DIV ،IIV ،PIV  و بازرسی‌های سرزده در سایت حضور ندارند.

- دسترسی هدایت شده بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به:

o کارگاه‌های مونتاژ سانتریفیوژ

o کارگاه‌های تولید روتورسانتریفیوژ و محل‌های نگهداری،

o و معادن اورانیوم و تخلیص اورانیوم

در مقابل، 3+3، اقدامات داوطلبانه زیررا انجام خواهند داد:

- توقف تلاش برای کاهش خرید نفت خام ایران به نحوی که مشتریان فعلی بتوانند میانگین میزان کنونی خرید نفت خام خود از ایران را کماکان ادامه دهند. بازگشت مبالغ مشخص از عواید فروش نفت ایران در خارج از کشور به ایران. در مورد معاملات نفتی مذکور، تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا بر بیمه و خدمات حمل و نقل مرتبط، تعلیق می‌شوند.

- تعلیق تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا بر:

o صادرات پتروشیمی ایران و نیز تعلیق تحریم خدمات مرتبط

o طلا و فلزات گرانبها، وتعلیق تحریم خدمات مرتبط

- تعلیق تحریم‌های آمریکا بر صنعت خودرو و تعلیق تحریم‌های خدمات مرتبط

- صدور گواهی عرضه ونصب قطعات یدکی برای ایمنی پرواز هواپیماهای غیرنظامی ایران و خدمات مرتبط.

- صدور گواهی بازرسی‌های مرتبط با ایمنی و تعمیرات در ایران و همچنین خدمات مرتبط

- عدم صدور قطعنامه‌های جدیدتحریم هسته‌ای توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد

- عدم صدور قطعنامه‌های جدیدتحریم هسته‌ای از سوی اتحادیه اروپا

- دولت امریکا، در چارچوب اختیارات قانونی رئیس جمهور و کنگره ازتحمیل تحریم‌های جدید هسته‌ای خودداری خواهد کرد.

- یک کانال مالی به منظور تسهیلات تجارت امور انساندوستانه برای تامین نیازهای داخلی ایران با استفاده از درآمدهای نفتی ایران در خارج از کشور ایجاد خواهد شد.

- تجات امور انساندوستانه شامل مراودات تجاری مرتبط با تولیدات غذایی و کشاورزی، دارو، تجهیزات دارویی و مخارج پزشکی بیماران خارج از کشور خواهد بود. این کانال مالی شامل بانکهای خارجی مشخص و بانک‌های ایرانی غیرتحریم شده خواهد بود که به هنگام ایجاد این کانال مشخص خواهند شد.

o کانال مزبور همچنین موارد را در بر می‌گیرد

- نقل و انتقال‌های مالی مورد نیاز برای پرداخت تعهدات ایران به سازمان ملل متحد

- پرداخت مستقیم شهریه به دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور تا مبلغ توافق شده برای یک دوره شش ماهه.

- افزایش آستانه برای اخذ مجوزهای اتحادیه اروپا جهت تبادلات مالی تجارت موارد غیرتحریمی تا مبلغ مورد توافق.

عناصر گام نهایی راه حل جامع*

گام نهایی راه حل جامع که اعضا قصد دارند مذاکره در خصوص آن را در کمتر از یک سال بعد از تصویب این سند، به پایان رسانده و اجرای آن را شروع کنند، عبارتنداز:

- دارای دوره زمانی بلندمدت مشخصی خواهد بود که مدت آن مورد توافق قرار خواهد گرفت.

- بیانگر حقوق و تعهدات اعضاء معاهده عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای و موافقتنامه‌های پادمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باشد.

- بطور همه جانبه تحریم‌های هسته‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم‌های چندجانبه و تحریم‌های ملی را برداشته و از جمله گام‌هایی برای دسترسی به حوزه‌های تجاری، فنآوری، مالی و انرژی را بر مبنای یک برنامه تنظیمی که در خصوص آن توافق به عمل خواهد آمد را اتخاذ نماید.

- متضمن یک برنامه غنی سازی باشد که توسط طرفین تعریف می‌گردد، برنامه‌ای که شاخصه‌های آن با موافقت طرفین و منطبق با نیازهای عملی، با محدودیت‌های مورد توافق در خصوص دامنه و سطح فعالیت‌های غنی سازی، ظرفیت غنی سازی، محل‌هایی که در آن غنی سازی انجام می‌شود و ذخایر اورانیوم غنی شده برای دوره زمانی که مورد توافق قرار می‌گیرد، تعیین می‌گردد.

- نگرانی‌های مرتبط با رآکتور اراک که توسط آژانس با نامIR-40 شناخته می‌شود، را کاملا برطرف نماید. بازفرآوری و یا احداث تاسیساتی که قادر به بازفرآوری باشد، ایجاد نخواهد شد.

- اقدامات شفاف ساز و با نظارت بیشترمورد توافق را به طور کامل به اجراء درآورد. پروتکل الحاقی در چارچوب اختیارات رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی تصویب و به اجراء درآید.

- شامل همکاری بین‌المللی هسته‌ای غیر نظامی باشد، که این همکاری‌ها از جمله در خصوص دستیابی به راکتورهای مدرن آب سبک قدرت و تحقیقاتی و تجهیزات مرتبط و نیز عرضه سوخت هسته‌ای مدرن و برنامه های تحقیق و توسعه (R&D) مورد توافق می‌باشد.

به دنبال اجرای موفق گام نهایی راه حل جامع و با سپری شدن کامل دوره زمانی گام نهایی، با برنامه هسته‌ای ایران مانند برنامه هر کشور غیرهسته‌ای دیگر عضو NPT رفتار خواهد شد.

* در خصوص گام نهایی و هر یک از گامهای میانی، این اصل اساسی که «تا در مورد همه چیز توافق نشود، در خصوص هیچ چیزی توافق حاصل نشده است» اعمال می‌شود.

 

***

در این توافقنامه بندی وجود دارد که توضیحاتی در ذیل سند (پی نوشت) ارائه شده است که متاسفانه در ترجمه وزارت خارجه به آن اشاره ای نشده است.

- ایران اعلام می‌کند که فعالیت‌های خود در تاسیسات سوخت هسته‌ای نطنز (1)، فوردو (2) و یا راکتور اراک (3) را که توسط آژانس با نام IR-40  شناسائی می‌شود، بیش از این گسترش نخواهد داد.

1- به این معنی که طی شش ماه، ایران به سانتریفیوژهایی که نصب شده‌اند ولی غنی سازی اورانیوم انجام نمی دهند گاز UF6 تزریق ننماید. سانتریفیوژهای اضافی نصب ننماید. ایران اعلام می‌کند که طی شش ماه اول سانتریفیوژهای موجود را با سانتریفیوژهایی از همان نوع جایگزین می‌کند.

2- در چهار آبشار سایت فردو که در حال حاضر غنی سازی اورانیوم انجام می‌دهند، از این پس غنی سازی بالای 5 درصد انجام نخواهد گرفت و ظرفیت غنی سازی افزایش نخواهد یافت. گاز UF6 به دوازده آبشار دیگر تزریق نمی شود تا در وضعیت غیرعملیاتی باقی بمانند. بین آبشارها اتصال وجود نخواهد داشت. ایران اعلام می‌کند که طی شش ماه اول، سانتریفیوژهای موجود را با سانتریفیوژهای همان نوع جایگزین می‌کند.

3- ایران اعلام می کند که برای رفع نگرانی‌های مربوط به احداث راکتور اراک برای شش ماه به راکتور سوخت تزریق نخواهد شد، یا آب سنگین را به سایت راکتور منتقل نمی‌کند و سوخت جدید را آزمایش نکرده یا سوخت بیشتر برای راکتور تولید نخواهد شد و تجهیزات اصلی باقی مانده نصب نخواهد شد.

4. مطابق برنامه های ایران، تولید سانتریفیوژ در ایران در این شش ماه مخصوص به جایگزینی سانتریفیوژهای آسیب دیده خواهد بود.

5. «تحریم خدمات مرتبط» به معنی هرگونه خدمات موضوع تحریم‌های اجرایی آمریکا یا اتحادیه اروپا، از قبیل بیمه، حمل و نقل یا مالی می‌باشد، تا جایی که هر یک از خدمات مذکور، مرتبط با تحریم بوده و برای تسهیل نقل و انتقالات مالی مورد نظر لازم باشد. این خدمات می‌تواند شامل نهادهای ایرانی تحریم نشده باشد.

6. رفع تحریم‌ها می‌تواند دربرگیرنده هر خط هوایی ایرانی تحریم نشده و نیز ایران ایر شود.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب ها : انرژی هسته ای  , 
      

نمی توانیم جزئیات بیشتر ازاین گفتگو را برملا کنیم . 
این عین جمله ایست که آقای محمد جواد ظریف در کنفرانس خبری خود پس از پایان مذاکرات ژنو بیان کرد. خانم کاترین اشتون نیز همین جمله را با کمی تغییر که (بنا به خواست دوطرف جزئیات مذاکرات محرمانه باقی می ماند) در کنفرانس خبری خود مطرح کرد .

حال سوالی که در ذهن هر شنونده این مصاحبه های خبری ایجاد میشود این است که : جزئیات چه بوده ؟ کاترین اشتون از اینکه گروه مذاکره کننده ایران جدید بودند و امکان گفتگوی بیشتری با هم داشته اند نیز ابراز رضایت کرد . این ابراز رضایت نیز برای مردم ایران قابل تامل است که : تفاوت گروه جدیدبا گروههای قبلی در چه مسائلی بوده است ؟ آیا گروه جدید متخصص تر بودند یا اطلاعات کمتری از روشهای مذاکره داشتند ؟ .یا اینکه این گروه جدید مواضع تازه ای ارائه داده اند .

به هر حال بار دیگر زمان دیگری برای ادامه مذاکرات مشخص شد .البته این دور از مذاکرات منجر به صدور بیانه ای مشترک شد که در ادوار قبلی کمتر به آن دست یافته بودند .

همچنین مذاکره مستقیم ودوجانبه ی گروه ایرانی با آمریکایی از ویژگیهای بارز این دور از مذاکرات بود . سفارشهای رژیم جعلی اسرائیل به نمایندگان اروپا وآمریکا ازقبیل عدم لغو تحریمها و اجازه ندادن به ایران در غنی سازی بیست درصد نیز پررنگ تر و آمرانه تر بود . 
نکته مهم این دور از مذاکرات برای مردم ایران عبارت محرمانه بودن جزئیات مذاکرات است . از نظر ملت ایران نتیجه جزئیات مذاکرات هر چه میخواهد باشد.ملت ایران تصمیم جدی برای رسیدن ودست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای گرفته اند.هرزمانی هر هیات مذاکره کننده ای بخواهد دراین تصمیم خللی ایجاد کند آن هیات از نظر مردم ایران مردود است و نتایج آن مذاکره غیر قابل اجرا خواهد بود . محرمانه بودن نتایج این دور از مذاکرات در جهان پر رسانه امروز دوامی نخواهد داشت .امید است هنگام افشای جزئیات مذاکرات ، هیات ایرانی با سربلندی و افتخار ازژنو خارج شده باشند .

برچسب ها : انرری هسته ای  , 
      

چند روزی است وبلاگ حسین قدیانی با نام قطعه 26 که از وبلاگهای منتقد و ارزشی می باشد قابل دسترس نیست به دنبال علت آن بودم که برخی معتقد بودند دولتیها به علت نقدهای ایشان وبلاگ را مسدود کرده اند اما امشب سرنخی پیدا کردم که برای دوستان به نقل از (حاج محمد) عینا درج می شود. واقعا اگر چنین باشد بدا به حال مدیران بلاگفا

این مطلب بنا به خواست حسین قدیانی عزیز نوشته می شود. چون در حال حاضر تریبونی جهت توضیح پیرامون اتفاقات چند روز گذشته ندارد:

?. چند شب قبل حسین قدیانی تماس گرفت و گفت مشکلی برای وبلاگش بوجود آمده است. آن موقع به اینترنت دسترسی نداشتم اما حسین تعریف کرد که رمز عبور وبلاگش تغییر پیدا کرده و نمی تواند وارد قسمت مدیریت وبلاگش شود. از طرف دیگر قالب وبلاگ او به کلی تغییر کرده و چندتا از مطالب آخرش از جمله «نقدی که بر بلاگفا» نوشته بود حذف شده است.
?. تقریبا دو روز از این ماجرا گذشت. گویا حسین در این مدت از طریق چند واسطه تلاش کرده تا مطمئن شود مشکل وبلاگش چیست؟ طبیعتا ? اتفاق بیشتر ممکن نیست. اول آنکه وبلاگش هک شده باشد اما اگر این اتفاق افتاده چرا هکر برای حذف دیگر مطالب اقدام نکرده است؟ لذا گزینه دوم محتمل تر به نظر می رسد و آن هم اینکه مدیریت بلاگفا نقد حسین را نتوانسته تحمل کند و خود اقدام به این حرکت کرده است.

?. قسمتهایی از نقدی که حسین قدیانی بر تبلیغات بلاگفا نوشته بود:
« …من نمی دانم شما دولتی هستید یا خصوصی. اگر دولتی هستید پس وای بر شما با این تبلیغاتتان و اگر خصوصی هستید باز هم وای بر شما که آگاهی را به آگهی فروخته اید … هرگز دوست ندارم این مکان مقدس آلوده به تبلیغ شتر مرغ های لختی شود که می خواهند در تور مسافرتی آنتالیا کنار ساحل بی عفتی تخم دو زرده بکارند. تبلیغات باید باشد اما اسلامی و در راستای سیاست های جمهوری اسلامی …  قرار نیست متن من روضه ام البنین باشد تبلیغ شما بازی عروسکها »
?. اینطور که خود حسین تعریف می کرد پس از چندین بار درخواست وی از بلاگفا جهت بازگرداندن رمز عبور تغییر یافته اش به او این کار با بهانه های مختلف انجام نشده است. گویا حتی علیرضا شیرازی مدیر بلاگفا با این توجیه که ما مانع از هک شدن کامل وبلاگ قدیانی شده ایم! در ادامه توضیح نداده است که اگر واقعا اینقدر لطف دارند و مانع این اقدام هکر ها شده اند پس چرا الان حاضر به ارائه رمز عبور جدید این وبلاگ به نویسنده اش نیستند؟!
?. قبلا هم به صورت جسته و گریخته مشکلاتی برای برخی وبلاگها در بلاگفا پیش آمده بود. از جمله همین وبلاگ که وقتی در بهمن ?? هک شد مسئولین بلاگفا در مدتی که آرشیو این وبلاگ حذف نشده بود حاضر به ارائه ی پسورد وبلاگ به من نشدند و ناچارا بسیاری از مطالب این وبلاگ برای همیشه حذف شد. اما سوال اصلی اینجاست که هزینه انتقاد از بلاگفا این قدر زیاد است؟ چرا اتفاق اخیر دقیقا پس از چند روز از انتقادات قدیانی به برخی تبلیغات مزخرف بلاگفا اتفاق می افتد و از همه مهم تر چرا الان حاضر به ارائه رمز عبور وبلاگ قطعه ?? به صاحب اصلی اش نیستند؟
?. وبلاگ حسین قدیانی علیرغم عمر کوتاهش نه تنها یکی از پربازدیدترین وبلاگهای بلاگفا بلکه یکی از پربازدید ترین  وبلاگهای فارسی زبان در دنیای اینترنت است. قطعا این اقدام بلاگفا نه تنها هیچ توجیه  حقوقی ندارد بلکه اگر این روند ادامه دار باشد و رمز عبور وبلاگ قطعه ?? به نویسنده آن اعلام نشود بسیاری از نویسندگان مذهبی به علت عدم اعتماد به بلاگفا از بلاگفا مهاجرت خواهند کرد و طبیعتا اولین ضرر کننده این اتفاق خود بلاگفاست چون تمام حیات سایت های اینترنتی وابسته به تعداد کاربران و بازدیدکنندگانشان است.
?. ممکن است این وبلاگ نیز به خاطر نوشتن این مطلب مورد عنایت دوستان بلاگفا قرار گیرد! البته امیداورم به جای چنین اقدامات بچه گانه ای علت امنتاع بازگرداندان رمز عبور وبلاگ قطعه ?? به نویسنده اش را بشنویم اما در هر صورت چنانچه این اتفاق نیفتد و این وبلاگ نیز به علت درج این مطلب به سرنوشت مشابه دچار شود بیش از هر چیز بلاگفا متضرر خواهد
      

به نظر شماارتباط کاپشن با یارانه هادرچیست؟ برای خرید کاپشن رفته بودیم بازار که به قیمتهای نجومی برخورد کردیم . دلیلش را خواستیم که گفتند : مگر نمی دانید یارانه ها را اعلام کردند !!!؟؟البته سه عددی خریدیم شد 70 هشتاد تومن .
      

درباغ شهادت باز باز است . خوشا به حال آنان که هنوز هم لیاقت و سعادت شهادت نصیبشان می شود .

 


پاسداران خرم آباد تبریک وتسلیت

برچسب ها : شهید  , 
      

هفته دفاع مقدس رو به پایان است . امسال در اکثر برنامه ها رد پای شهرداری دیده می شد که به نوعی قصد همراهی در اجرای برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس را داشت .البته تمام سازمانها و ادارات ملزم به همکاری و همراهی در اجرای اینگونه برنامه ها می باشند .و باید در کنار مردم باشند . اما برخی سازمانها که خدماتی می باشند بهتر است به همان وظیفه ی اصلی خود بپردازند . برای فرهنگ سازی و القای مدلهای شهر نشینی و یا شهروندی نباید با نام آن سازمان اقدامی انجام شود چرا که مردم به دلیل پرداختهایی که به اینگونه سازمانها دارند از آنها دل خوشی ندارند . پس مشارکت در اجرای برنامه ها و مناسبتها خوب است اما باید از بکار بردن نام و آرم خود پرهیز کنند . مردم نباید با تفکر مستقیم آنها مواجه باشند .مثلا استفاده از بیلبوردها و تابلو های شهر در القای فرهنگ شهری و شهروندی بازدهی خوبی ندارد . چون این اقدام خود نوعی تخلف است . رانندگان باید با تمام توجه خود در رانندگی دقت نمایند و خواندن تابلوها این توجه را کم می کند که شاهد تصادفهایی نیز بوده اید .  

برچسب ها : شهر.شهرداری  , 
      

پس از عقب نشینی تری جونز از طرح شیطانیش عده ای سبک مغز و وحشی در اقدامی بیشرمانه در مقابل دیدگان رهبران سیاسی آمریکا اقدام به پاره کردن و هتک حرمت به قرآن کریم نمودند . اکنون این مسلمانان هستند که باید با تدبیری حکیمانه و گوش به فرمان رهبر جهان اسلام آیت الله خامنه ای پاسخی مناسب و دندان شکن به برنامه ریزان این هتاکی بدهند . اوباما باید بداند نتیجه این بی عرضگی در کنترل اوباش آمریکایی گریبان اوراخواهد گرفت و شعله های آتش به کاخ او هم خواهد رسید . مسلمانان مقابله به مثل نخواهند کرد بلکه با تعالیم ارزشمند قرآنی پاسخی مناسب به این وحشیگری خواهند داد تا در تاریخ ثبت شود نتیجه قرآن سوزی چه خواهد بود . امروز روز جنگهای صلیبی گذشته است امروز روز مقابله اندیشه هاست . و این اندیشه اسلامی است که پیروز میدان خواهد بود . مسلمان بپا خیز .

برچسب ها : هتاکی به قرآن  , 
      

کشیش آمریکایی که قصد سوزاندن کتاب آسمانی مسلمانان را در یازدهم سپتامبر داشت با دیدن اقتدار وهمت مسلمانان در دفاع از ارزشهای دینی اسلام ، وحشت زده اعلام انصراف از تصمیم خود رااعلام کرد و به زانو در آمد .

برچسب ها : اسلام  , 
      

کشیش دیوانه آمریکایی با طرحی گستاخانه مبنی برسوزاندن قرآن در 11 سپتامبرقصد به آتش کشیدن دنیا را دارد . اگر این دیوانه از سوی رهبران دیوانه استکبار حمایت شود و او اولین کبریت این اقدام را بکشد قبل از رسیدن آتش به کتاب آسمانی مسلمانان باید بدانند که جهان آنان به آتش کشیده خواهد شدو کاخهای ظلمشان در آتش خشم میلیونها مسلمان و آزادیخواه غیر مسلمان خواهد سوخت . 
                                                                         

برچسب ها : قرآن  , 
      
   1   2      >