سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خاکریز

امشب شب غم شیعه و حتی اهل تسنن است . امشب ملائک نیز سر برگریبان دارند و مویه میکنند . عالم عالم اسلام و جهان تشیع به ملکوت اعلا پیوسته و جهانی را از ادامه فضل خود محرو م کرده .

امشب همه بر شهادت اسوه دانائی اشک خواهند ریخت ، امشب بر همه عالمیان و عرشیان و افلاکیان شب  غم و غصه و درد است .  اهل دل امشب مویه کنان اشک ریزان ، بر سر می زنند .که اماممان آقایمان مولایمان رفت . خدایا ما را از پیروان آن بزرگوار قرار ده و در آن دنیا شفیعمان قرارش ده .
شهادت امام جعفر صادق علیه السلام برهمگان تسلیت باد .
      

قراره عده ای در هفته دفاع مقدس هزار وبلاگ برگرفته از مستند دفاع مقدس ثبت کنند . آدرسهاش اینجوریه 
blogfaیا .parsiblog.پسوند اختیاری + 
www.defa  

برچسب ها : هزار وبلاگ  , 
      

بار دیگر روز قدس برپا شد مردم شریف ایران برای نشان دادن انزجار خوداز صهیونیستهای غاصب و برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین در تمامی نقاط خاک پاک ایران به صحنه آمدند . شور و هیجان تمام فضای راهپیماییها را در بر گرفته بود . مردم با تمام تنفر خود  فریاد می زدند مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا . در پایان نیز در نماز جمعه شرکت کردند و این فریضه سیاسی عبادی را به پا داشتند . فقط در تهران عده ای اندک از مزدورن خود فروخته که در مزرعه خشک ضد انقلاب می چرندتحرکاتی انجام دادند که به موقع دستشان برای مردم رو شد و مردم مؤمن و فهمیده تهران  خود حسابشان را از آنها جدا کردند . اینان تا کی می خواهند لقمه حرام به شکم بچه هایشان بکنند . آن شیخ ساده لوح منزوی هم طلایه دارشان بود که خدا هدایتش کند .    

برچسب ها : قدس  , 
      

پارلمان‌نیوز: سپاه پاسداران تاکید کرد:به اشخاص و جریان‌هایی که در صدد ریختن آب به آسیاب دشمن صهیونیستی هستند هشدار می‌دهیم چنانچه قصد هرگونه اخلال و بی‌نظمی در راهپیمایی با شکوه روز قدس را داشته باشند با برخورد قاطع فرزندان شجاع و غیور ملت مواجه خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ در بخشی از این اطلاعیه آمده است: ملت شریف و انقلابی ایران، برخی اخبار و گزارشات دریافتی حکایت از برنامه‌ریزی شبکه‌‌های بیگانه بویژه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در ایجاد اختلال و انحراف در حرکت توفنده و یکپارچه شما مردم عزیز و آگاه علیه رژیم اشغالگر قدس دارد.

این اطلاعیه می‌افزاید: دشمنان انقلاب و نظام و شکست‌خوردگان عرصه انتخابات اخیر در تلاش هستند برای انتقام از مردمی که با خلق حماسه 22 خرداد و حضور بی نظیر 85 درصدی خود، فصل نوینی در روند پیشرفت و تعالی کشور گشوده‌اند، باحرکات خاص و شعارهای انحرافی و استفاده از نماد‌های فریبنده رنگین و عمل کردن به نسخه رسانه‌های بیگانه و صهیونیستی در صفوف متحد مردم اخلال ایجاد کرده و شعارهای واحد و کوبنده ملت علیه اشغالگران سرزمین فلسطین را به شعارهای انحرافی و مورد رضایت آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مبدل سازند.

این اطلاعیه با اشاره به تبلیغات هماهنگ برخی جریانهای سیاسی داخلی و دشمنان خارجی در ترغیب اغتشاشگران و اراذل و اوباش سیاسی برای تحت الشعاع قرار دادن هدف راهپیمایی روز جهانی قدس آورده است: بی تردید با هوشمندی و هوشیاری ملت ایران بویژه نسل جوان رؤیای باطل دشمنان منفور و ایادی فریب خورده آنان هرگز تعبیر نخواهد شد و اقدامات آنان نه تنها تاثیری در عزم و اراده ضد صهیونیستی مردم ما نخواهد داشت بلکه آنان را در همراهی و همصدایی با ملت مظلوم و بیدفاع فلسطین مصمم تر ، منسجم تر و یکپارچه‌تر خواهد ساخت.

این اطلاعیه در ادامه با اشاره به آگاهی و بصیرت ایرانیان و آمادگی فرزندان دلیر و رشید مردم در دستگاهها و نهادهای امنیتی و انتظامی، بویژه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج برای رویارویی قاطع با هرگونه حرکت انحرافی، ضد انقلابی و ضد مردمی تصریح کرده است: به اشخاص و جریان‌هایی که در صدد ریختن آب به آسیاب دشمن صهیونیستی هستند هشدار می‌دهیم چنانچه قصد هرگونه اخلال و بی‌نظمی در راهپیمایی با شکوه روز قدس را داشته باشند با برخورد قاطع فرزندان شجاع و غیور ملت مواجه خواهند شد. 
این اطلاعیه در پایان از اقشار و آحاد مختلف ملت، بویژه مردم شریف تهران، خواسته است در صورت بروز هرگونه حرکت انحرافی و مخل نظم و اهداف راهپیمایی روز قدس، هوشمندانه عرصه را برای عوامل بیگانه تنگ کرده و با حضور گستره خود، بعنوان پیشتاز نسبت به خنثی سازی توطئه سناریوی دشمنان اقدام و نیروهای امنیتی و انتظامی را در انجام وظایف محوله یاری کنند.
      

آره آخرشه . دیر بجنبی از قافله عشاق عقب موندی . هنوز درهای آسمان باز است و زنجیر ها برپای شیطان و شیاطین . او در تلاش که به در آید و فرشتگان تقوا در تلاش که ما را به در برند . ندا  می دهند دیگر کسی نیست برای طلب آمرزش بیاید. یا نه ندا می دهند دیگر کسی نیست برای دوستی با ما بیاید . یا نه ندا می دهند دیگر کسی نیست به میهمانی خدا بیاید . چه سنگین است بار گناهی که قرار باشد تا ماه رمضان سال دیگر بر دوشمان باشد . سه سخت است رسیدن آسان به در گاه خداوندی که اکنون ندای آسمانی فرشتگانش در عفو و بخشش فضای دلها را پر کرده است . چه سخت است سربلند کردن به آستان خداوندی که برای رسیدن بندگانش به رحمتش لحظه ها آفرید و ماه رمضان ماه برکت ماه غفران و ماه بخشش را در آن لحظه ها قرار داد . جا نمانی آخرشه .

برچسب ها : جانمانی  , 
      

خدایا چه زیبا باتوسخن گفتند امشب این جوانان مؤمن . چه زیبا اشک ریختند بر گذشته های خود . چه زیبا از تو مغفرت خواستند و خود را شکستند تا به وصل تو رسند . خدایا این جوانان چه زیبا تورا دوست دارند . خدایا زره ای از احساس اینان را نیازمندم . خدایا قطره ای از اشک اینان را طلب دارم . خدایا در این شب قدر به هر کجا نظر کردم بندگان تورا دیدم که پیشانی بر آستانت می سایند . با زاری و فغان دل در گرو نیم نگاهت دارند . خدایا امشب کودکان نیز جور دیگری می گریستند که آنان نیز سخنی نو با توداشتند . خدایا امشب  بندگانت همه دست به رو آمدند تا خجل از بخشش تو نباشند . خدایا چه بزرگی تو . چه رحمانی تو .چه رحیمی تو . خوشا به حال آنانی که تو خدایشان هستی . یا ارحم الراحمین
      

روزنامه جوان نوشت: در اواخر مردادماه ?? تب «جومونگ» تهران را فراگرفت و عده اى از خبرنگاران رسانه هاى مختلف به دنبال این بودند که با آمدن جومونگ به تهران سریعاً خود را به او رسانده و گزارش هاى مفصلى را براى رسانه هاى خود تهیه کنند.
به گزارش رخداد(Rokhdad.org)، در سریال «افسانه جومونگ» جومونگ همچون موسى (ع) در خانه فرعون (امپراتور) رشد و نمو مى کند،با وى به مخالفت برمى خیزد و در نهایت مردم آواره را با گذراندن از رودخانه اى پهناور (که گذرموسى (ع) از رود نیل را تداعى مى کند) به سرزمین خالى از سکنه (!) پدرانش یعنى چوسان قدیم (ارض موعود) وارد مى کند.
چوسان در ذهن عبارت «چو سان - jew sun» یعنى خورشید یهود را متبادر مى سازد و ماجرا آنجا شگفت آور مى شود که خورشید در تورات، نماد ارض موعود یا سرزمین مادرى مى باشد! چوسان که ارض موعود شد، منجى این قوم - جومونگ - نیز راهبى یهودى مى شود (jew monk = راهب یهودى) و پایه هاى ابتدایى امپراتورى خود را در جو لبن (jew lebun = لبنان یهود) بنا مى کند. در اکثر واژه هاى کلیدى این افسانه کره اى، «جو» یا چیزى شبیه آن (که دقیقاً با همین تلفظ، در زبان لاتین به معناى یهودى است) به کار رفته است. شایان ذکر است، لازم نیست دقیقاً املاى این لغات صحیح باشد؛ چرا که در عمل هم ممکن نیست. بلکه نویسندگان این افسانه کوشیده اند از اسامى یا کلماتى بهره ببرند که بیشترین شباهت را با اسامى و مفاهیم یهود داشته باشند و تلفظ مشابه آنها - نه الزاماً املا - اهداف صهیونیستى عناصر پشت پرده این مجموعه را در ذهن بینندگان نهادینه کند. جالب اینکه بیشتر این عبارات، اسامى خاص هستند تا در صورت ترجمه و دوبله به زبان هاى دیگر، تغییر نکنند.
البته آنچه ذکر شد، سواى موارد متعدد نمادگرایى تصویرى صهیونیستى این سریال است. اگر نقشه چوسان قدیم که روى پوست ترسیم شده را دیده باشید فقط کافیست نقشه فرضى ارض موعود صهیونیست ها (نیل تا فرات) را قبلاً دیده باشید تا از این شباهت بى اندازه به شگفت آیید. در پس زمینه سکانس هاى مختلف این سریال با ستاره شش گوش یا تصاویر متعدد پرچم هایى داراى نقش خورشید که نماد ارض موعود صهیونیست هاست، مواجه مى شوید.
نقش «کابالا» یا عرفان و سنت شفاهى یهود و پیشگویى هایشان در این سریال غوغا مى کند. گویا قرار نیست هیچ تصمیمى بدون اذن پیشگوهاى زن این سریال انجام گیرد. لابد آنها هم حداقل یک «نوستراداموس» یا «ربى یهودا»، «ارى مقدس»، «ربى شمعون» و دیگر کابالیست هاى یهودى لازم دارند تا برایشان، واقعه ?? سپتامبر را پیشگویى کنند و از آینده روشن قومشان بگویند. تاکید بسیار بر مساله پیشگویى، پرده از نیتى شوم و شیطانى بر مى دارد که آن چیز جز نامگذارى دهه دوم قرن بیست و یکم به نام دهه کابالا نیست.
آنچه در این سریال و دیگر فعالیت هاى فرهنگى - رسانه اى یهود به آن پرداخته مى شود. آماده سازى ذهن مردم جهان براى پیاده شدن مفاهیم دلخواهشان است. همان گونه که فیلم ها، سریال ها و آوازه خوانى هاى سبک متال و... دهه نود، جهان را براى ورود به عصر ترانس مدرنیسم که همان Satanism یا شیطان پرستى بود، آماده کرد.
جومونگ که گویا «ماشیح یهود» بوده و قومش نیز همان فرزندان برتر خداوند هستند، ارتباطى تنگاتنگ با تورات و تلمود دارد. آنگونه که همواره مورد عنایت الهى است و حتى همچون پیامبران بنى اسراییل (طالوت و داوود)، خداوند به او روش بافت و ساخت زره را آموخته و سربازانش با تعدادى کم بر دشمنان بسیار خود از امپراتورى چینى ها (هان) پیروز مى شود.
نقش زنان در این سریال (اعم از کاراکترهاى مثبت ومنفى) انسان را به یاد پیامبران زن هفتگانه یهود یا حداقل دیگرانى چون ریوقا، ساره، یائل و ... مى اندازد. شخصیت بانو «سوسانو» بسیار شبیه «دبورا» پیامبر زن یهودى است که بنابر فصل هاى چهار و پنج کتاب شوفطیم از مجموعه عهد عتیق بر سربازان سیسرا پیروز مى گردد یا اقدامات تجارى وى «گراسیا ناسى» زن تاجر معروف یهودى و عامل اصلى نفوذ یهودیان در دربار عثمانى را در خاطر زنده مى کند. بانو سویا (همسرجومونگ) نیز که ابتدا به اسارت مى رود، ولى پس از بازگشت به خاطر اهداف عالیه قوم همسرش از معرفى مجدد خود سرباز مى زند، انسان را یاد داستان «هدسه» که بنابر فیلم صهیونیستى «یک شب با پادشاه» به زور از خانه عمویش مردخاى ربوده شد و به همسرى خشایار شاه درآمد، مى اندازد.
در بررسى شخصیت هاى زن این سریال، از هدسه که با نفوذ در دربار ایران، مقدمات قتل ????? ایرانى را فراهم کرد، بگذریم (که شرح آن در دفتر استر از مجموعه عهد عتیق آمده است)، به یاد «رکسلانه» یا «خرم سلطان» یهودى مى افتیم که با نفوذ در دربار سلیمان، پادشاه عثمانى به همسرى وى درآمد و با قتل ولیعهد «مصطفى» بالاخره منجر به قتل سلطان سلیم دوم و شعله ور شدن آتش فتنه جنگ هاى ایران و عثمانى شد. در دیالوگ هاى این سریال، فراوان عبارت آوارگى، اسارت، سرزمین مادرى و تاریخى، کوچ و ... به چشم مى خورد که همگى یادآور فرازهایى از تورات است.
جومونگ براى دفاع از خود، حق دارد از سلاح هاى نامتعارف زمان خودش مانند شمشیر فولادى، بمب هاى آتشزا و ... علیه دشمنان خود استفاده کند تا جایى که بیننده، این برترى تسلیحاتى را نوعى حق مسلم وى مى داند که حاصل هوشمندى و تخصص کارگزاران اوست.
دشمن اصلى جومونگ، امپراتورى چینى ها یا همان «هان» است که سربازهایش با پرى که روى کلاهخودهایشان دارند، بى شباهت به جنگاوران مسلمان نیستند. منطقى هم به نظر مى رسد. باید در مقابل نفوذ روز افزون اقتصادى چینى هاى کمونیست در مقابل ایالات متحده که ?? درصد ثروتش در اختیار جمعیت حداکثر ? درصدى یهودیان است، ایستاد. یکى از این راه ها، قدرت گرفتن کره به عنوان متحد آمریکا و اسراییل در حیاط خلوت چین است.
توجه بیش از حد این سریال به مقوله تجارت، بى شک براى یهودیان زرپرست، زیبنده تر است تا شینتویست ها و مائویست هاى روح گراى شرق آسیا، شاید هم صهیونیست نمى تواند قبول کند که پیروان مکتب کمونیسم (چین) امروز اینگونه در اقتصاد آزاد جهان جولان دهند.
لابد کره هم به عنوان هم پیمان ایالات متحده و اسراییل با توجه بیش از حد به مقوله تجارت در این افسانه تازه ساز (!) به دنبال ایجاد مقدمات فرهنگى جهت سرازیر کردن هر چه بیشتر تولیدات خود در کشورهاى هدف (مانند ایران) است؛ چرا که مناسبات اقتصادى ?? میلیارد دلارى بین ایران و کره و نیز داشتن مقام سوم صادرات به ایران، چشم طمع چشم بادامى هاى کره اى را هر چه بیشتر به سوى این مرز پرگهر جلب کرده است.
این در حالى است که نوادگان جومونگ بارها در مجامع بین المللى همداستان با آمریکا و اسراییل، فعالیت هاى صلح آمیز هسته اى ما را محکوم کرده اند، راستش من خودم هم نمى فهمم چرا باید بازارمان را در اختیار کشورى بگذاریم که حقوق مسلم ما را قبول ندارد. البته این تنها گزاره اقتصادى - تجارى این مجموعه نیست بلکه موارد دیگرى همچون نقش شرکت گوگل در القاى تبلیغات غیر مستقیم نیز در این سریال مشهود است.
آنجا که قرار است امپراتورى نو بنیاد جومونگ «گوگورى یو» نام گیرد، بیننده را به یاد تبلیغات و شایعات گسترده مبنى بر تاسیس کشورى به نام گوگورى یو یا گوگ لند در جزیره اى G شکل «لوگوى اصلى شرکت گوگل» در اقیانوس آرام از سوى مدیران گوگل مى اندازد.
البته شاید سخت باشد اگر بگویم حرف G از نمادهاى اصلى فراماسونرى است یا اینکه نرم افزار google earth هیچگاه آنگونه که پایگاه اتمى نطنز را به وضوح مشخص کرده پایگاه اتمى دیموناى اسراییل را به دلایل امنیتى تصویر نکرده است. نمى دانم شاید این هم از ترفندهاى اقتصادى بانو سوسانو و جومونگ باشد!
البته با تمام تلاش و زبردستى که نویسندگان و دست اندرکاران کره اى- اسراییلى این مجموعه به خرج داده اند، هیچگاه نخواهند توانست اسامى برخى شخصیت ها و کاراکترهاى این سریال مانند «مگول»، «یا گاک» و «ماگاک» را که از دیدگاه ترمینولوژى یا اصطلاح شناسى همان «مغول»، «یاجوج» و «ماجوج» خودمان هستند، با پوشش فرهنگى بپوشانند؛ چرا که همواره در پشت این اسامى قتل و غارت، خونریزى و توحش نهفته است. البته بد نیست بدانند که مردمان این سرزمین همان صاحبان فرهنگى هستند که از مغول ها، مسلمان ساختند و بنا بر برخى تفاسیر این ذوالقرنین یا کوروش ایرانى بود که اسلاف و اجداد آنها یعنى یاجوج و ماجوج را از این سرزمین بیرون راند. به هر حال اگر یکى از قسمت هاى این سریال را از دست دادید، چندان نگران نباشید چون صدا و سیما آن را سه بار برایتان پخش خواهد کرد!
برچسب ها : جمونگ  , 
      

امروز جمعه ی . همین بسه (جمعه )


      

به گزارش رجانیوز، از میان 286 نماینده حاضر در جلسه نتایج نهایی به شرح زیر است:

گزینه پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش؛ سوسن کشاورز با 49 رأی موافق، 209 رأی مخالف و 28 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد نگرفت.گزینه پیشنهادی برای وزارت ارتباطات؛ رضا تقی‌پور با 197 رأی موافق، 62 رأی مخالف و 27 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت اطلاعات؛ حیدر مصلحی با 194 رأی موافق، 67 رأی مخالف و 25 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت اقتصاد و امور دارایی؛ سید شمس‌الدین حسینی با 224 رأی موافق، 41 رأی مخالف و 21 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت امورخارجه؛ منوچهر متکی با 173 رأی موافق، 79 رأی مخالف و 34 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت بازرگانی؛ مهدی غضنفری با 158 رأی موافق، 91 رأی مخالف و 37 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ مرضیه وحید دستجردی با 175 رأی موافق، 82 رأی مخالف و 29 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت تعاون؛ محمد عباسی با 163 رأی موافق، 83 رأی مخالف و 37 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت جهاد کشاورزی؛ صادق خلیلیان با 200 رأی موافق، 54 رأی مخالف و 32 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت دادگستری؛ مرتضی بختیاری با 225 رأی موافق، 36 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ احمد وحیدی با 227 رأی موافق، 54 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت راه و ترابری؛ حمید بهبهانی با 167 رأی موافق، 83 رأی مخالف و 33 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت رفاه و تأمین اجتماعی؛ فاطمه آجرلو با 76 رأی موافق، 181 رأی مخالف و 29 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد نگرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت صنایع و معادن؛ علی‌اکبر محرابیان با 153 رأی موافق، 103 رأی مخالف و 27 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ کامران دانشجو با 186 رأی موافق، 75 رأی مخالف و 25 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سید محمد حسینی با 194 رأی موافق، 61 رأی مخالف و 31 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت کار؛ عبدالرضا شیخ‌الاسلامی با 193 رأی موافق، 63 رأی مخالف و 30 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت کشور؛ مصطفی محمد نجار با 182 رأی موافق، 75 رأی مخالف و 25 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت مسکن و شهرسازی؛ علی نیکزاد ثمرین با 219 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 27 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت نفت؛ سید مسعود میرکاظمی با 147 رأی موافق، 117 رأی مخالف و 19 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

گزینه پیشنهادی برای وزارت نیرو؛ محمد علی‌آبادی با 137 رأی موافق، 117 رأی مخالف و 32 رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد نگرفت.


      

تاریکی شب تموم منطقه رو سیاه کرده بود . جلو قول آهنی می دویدم تا اون با دیدن من راه رو پیدا کنه . بچه ها تو سنگرای کمین منتظر بودن ما کی می رسیم . می دویدم اونم با یه فاصله سه قدمی پشت سرم میغرید و می اومد . تو صداش هزاران امید بود . یه عده پشت خاکریز عقب . یه عده توی سنگر ستاد . یه گروه ملکوتیم جلوتر از ما نزدیک دشمن . همه امید وار که ما می رسیم . یه چاله توی راه خاکی پای منو گرفت .گفت نکنه مغرور بشی که توداری اونو می بری . نکنه فکر کنی تو چراغ راهی . دیگه نتونستم راه برم . افتادم . موندم . جهادگر پیر که راننده لودر بود گفت بیا بالا با چهارتا چشم میتونونیم راهو پیدا کنیم . چیزی به آخر راه نمونده بود . رسیدیم یه جایی بین دشمن و خودی باید اونجا یه خاکریز جدیدی می زدیم . تا سپیدی صبح موندیم اونجا . با وجود منورا و صدای رگبار مسلسلا که تو غرش لودر جهادییا گم شده بود خاکریزو زدیم . چه شبایی .
      
   1   2      >