سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خاکریز

جناب اوباما فرمودند : همه ی گزینه ها درباره ایران روی میز است !!راست میگه . همه چیز روی میز هست . فقط کسی نیست انتخاب کنه .
باید گفت : آقای اوباما یه شانسی بردار .شاید مثل بقیه پوچ نباشه !!طفلکی دست به هر چی زده ازدست داده .عراق .افغانستان .چچن .وال استریت. جاسوسی درایران که انده گندکاریهاش بود .
البته خیلی داره گریه میکنه شاید یه عکس از هواپیمای آرکیو صدوهفتاد بهش بدیم .؟!

                                                      

ضعف در دولت اوباما / کارتون: jason seiler
      

بازباران باترانه
          می خوردبربام خانه ،
                                       یادم آردکربلا را،
                                                                  دشت پرشوروبلا را ،
گردش یک ظهرغمگین گرم وخونین ،
                                 لرزش طفلان گریان زیر تیغ ونیزه ها را ،
                                                    باصدایی کودکانه واندرین صحرای سوزان ،
میدود طفلی سه ساله پرزناله دل شکسته پای خسته ...
                                         باز باران خون یاران،
                                                    قطره قطره می چکد از چوب محمل،
آخ باران !
کی بباری بر تن عطشان یاران ؟
                          ترکنی زآنان گلو را...؟
                                                      آه باران !
                                                          آه باران!
                                                                آه باران...

      

روزگاری وقتی نام کشورآمریکا گفته می شد در ذهنها یک ابرقدرت دست نیافتنی تصور میشد .یک پایش آنسوی دنیا و پای دیگرش این سوی دنیابود وکسی متعرضش نمی شد که اگر می شد یک شبه به آن کشور حمله می کرد ورییس جمهورش را در مقابل چشم جهانیان به بند می کشید و با خود به ناکجا آباد می برد .
آمد آنکه بگوید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند . از آن پس پای آمریکا را از گوشه کنار جهان بریدند و او در اندیشه ساخت هواپیمای rq-170 برآمد تا نامحسوس ودور از چشمهای بیدار به تجسس برخیزد وبرخاست . بزرگ تروریست دست پرورده خودش بن لادن رابا همین ابزاربه زانو در آورد .و...
اما روزی هوس کردکه فضای ایران را آلوده کند.غافل از چشمان پرنور وبیدارپاسداران امام خمینی(ره) . اینبارتیزهوشان ایرانی شکارچی او را شکار کردند و به زیر کشیدند . تا ثابت شود که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .
      

دیروزعاشورا بود .شیعیان در سراسردنیا به عزاداری پرداختند وبرای حسین (ع) ویاران شهیدش اشک باریدند . هر شهر به طریقی . آنچه از پایتخت معنوی ایران انتظار میرفت آن بود که پرشورترین وزیباترین نوع عزاداری در مشهد مقدس برگزار گردد . اما تصاویر تلویزیونی نشان داد که مشهد ناهماهنگ ترین مراسم عزاداری را برگزار می کند . آفرین به مردم تفت،زنجان ،لرستان،کرمان،خرم آباد،گلستان،قم،اردبیل.تبریزو...چه می شود اگر مشهدیها هم درصحن جامع رضوی ،درخیابان امام رضا مراسمرهای هماهنگ وزیبا برگزارشود .چه می شود اگرپرده های رنگارنگ ،طبلهاوفلودهاو سنجها وابزارهای موسیقی جمع شود وعزاداری انجام شود نه ادابازی.

مشهد
تفت

قم
      

یا اباعبدالله درآن دم که شمشیرها بر پیکرت سجده کردند،راز آزادگی برملا شدو دین جدت محمد (ص)استوار گشت .امام حسین هنگام اذان ظهر عاشورا به نماز ایستادند .لحظه اذان ظهر به افق مشهد است .مانیز چنین می کنیم . عجلو بصلاة
      

ورود خودجوش دانشجویان معترض به سفارت انگلیس

 

سفارت انگلیس از دانشجویان معترض تخلیه شد
      

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام رضا (ع) به نقل از فارس:

دانشجویان دانشگاه‌های تهران وارد سفارت انگلیس شده و پرچم این کشور را پایین کشیدند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشجویان تجمع کننده در مقابل سفارت انگلیس وارد سفارت این کشور شدند.

دانشجویان با پایین کشیدن پرچم انگلیس، پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر سر در سفارت انگلیس در تهران نصب کردند.

در این تجمع که اقشار مختلف مردم همراه با دانشجویان حضور دارشتند، شعارهایی چون "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر انگلیس"، "مرگ بر اسرائیل"، "الله اکبر"، دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد"، "ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده" و ... سر داده می‌شد.

تجمع‌کنندگان تصاویری از قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و نیز شهیدان شهریاری و علیمحمدی را در دست دارند.

در این تجمع، پرچم انگلیس و رژیم صهیونیستی همراه با شعار مرگ بر انگلیس دانشجویان به آتش کشیده شد.
      

بیانات در دیدار اقشار نمونه بسیج سراسر کشور
 

اللهم ارزقنی...

6/9/1390

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا محمّد و ءاله الطّاهرین‌ سیّما بقیّةالله فى الأرضین‌.
خداوند متعال را سپاسگزارم براى توفیق حضور در این دیدار باشکوه و بسیار خوب. از برادران و خواهرانى که در اطراف میدان ایستاده‌اند، خواهش میکنم بنشینند تا بتوانیم بحث کنیم.
 امروز مقارن با اول محرم است. تناسبى هست میان هویت و حقیقت بسیج با هویت محرم و عاشورا. بسیج افتخار دارد که پیرو مکتب عاشوراست. البته عاشورا اوج فداکارى و ایثار است. همه‌ى تاریخ، همه‌ى عالم، مسئله‌ى عاشورا و حسین‌بن‌على (علیه‌السّلام) و اصحاب وفادار او را با این خصوصیت شناخته‌اند؛ فداکارى، ایثار در راه خدا و در راه تحقق اهداف الهى؛ لیکن مسئله‌ى عاشورا فقط این نیست. بله، برجسته‌ترین و نمایانترین خصوصیت عاشورا، همین فداکارى و شهادت است؛ ولى در ماجراى عاشورا حقایق دیگرى هم وجود دارد. از آغاز حرکت از مدینه، بذر معرفت پاشیده شد - این یکى از خصوصیات حادثه‌ى عاشوراست - بذر بصیرت پاشیده شد. اگر مردمى، امتى از بصیرت برخوردار نباشند، حقایق گوناگون، کار آنها را اصلاح نخواهد کرد؛ گره از مشکلات آنها گشوده نخواهد شد. بنابراین اخلاص، موقع‌شناسى، پاشیدن بذر یک حرکت فزاینده‌ى تاریخى، از خصوصیات مهم عاشوراست. ماجرا فقط در ظهر عاشورا تمام نشد؛ در واقع از ظهر عاشورا یک جریانى در تاریخ شروع شد، که همچنان رو به افزایش و گسترش است. بعد از این هم همین خواهد بود. امام حسین (علیه‌السّلام) براى اعلاى کلمه‌ى حق و براى نجات خلق، همه‌ى داشته‌هاى خود را به میدان آورد. این برخى از خصوصیاتى است که انسان به طور کلى در ماجراى عاشورا میتواند ببیند و نشان بدهد.
 بسیج، همین راه است؛ همین حرکت است؛ همین هدفهاست؛ همین ابزارها و وسیله‌هاست. بسیج، جمع فداکارى از مردمند، براى مردم؛ تشکیل یک مجموعه‌اى در حرکت عظیم یک ملت مجاهد. حضور در دفاع، حضور در علم، حضور در هنر، حضور در سازندگى، حضور در سیاست، در فرهنگ، در کمک به مستضعفان، در کمک به درماندگان، در تولید، در فناورى، در پیشبرد مسائل گوناگون کشور، در ورزش، در درخششهاى بین‌المللى، در هر کار خیر؛ این حرکت بسیج است؛ حرکتى مردمى، براى مردم، در دل مردم، از خود مردم، از همه‌ى قشرها، زنان، مردان، جوانان، پیران، نوجوانان، از اصناف گوناگون؛ یعنى تشکیل یک مجموعه‌ى حزب‌الله واقعى.
 بسیج سیاسى است، اما سیاست‌زده نیست، سیاسى‌کار نیست، جناحى نیست؛ بسیج مجاهد است، اما بى‌انضباط نیست، افراطى نیست؛ بسیج عمیقاً متدین و متعبد است، اما متحجر نیست، خرافى نیست؛ بسیج بابصیرت است، اما ازخودراضى نیست؛ بسیج اهل جذب است - گفته‌ایم جذب حداکثرى - اما اهل تسامح در اصول نیست؛ بسیج غیور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسیج طرفدار علم است، اما علم‌زده نیست؛ بسیج متخلق به اخلاق اسلامى است، اما ریاکار نیست؛ بسیج در کار آبادکردن دنیاست، اما خود اهل دنیا نیست. این شد یک فرهنگ.
 فرهنگ بسیجى یعنى آن مجموعه‌ى معرفتها و روشها و منشهائى که میتواند مجموعه‌هاى عظیمى را در ملت به وجود بیاورد که تضمین‌کننده‌ى حرکت مستقیم و پایدار اسلامى آن ملت باشند. این یک تفکر است؛ در ذهن هم نیست، در خارج و در عینیت وجود دارد. حرکت بسیجى، سرنوشت ایران را، بلکه سرنوشت فراتر از ایران را تغییر داد، تعیین کرد. از روز اول، بسیجیان امام ما در میدانهاى گوناگون انقلاب تا پیروزى انقلاب و تا پس از انقلاب حرکتى کردند که ماندگار شد، الگو شد، یادگار ملت ایران در عرصه‌ى تاریخ شد. امروز جوانان نیویورک و کالیفرنیا هم شعارهاى مردم مصر و تونس را تکرار میکنند، از آنها الهام میگیرند؛ انکار هم نمیکنند. جوانان مصر و تونس هم از حزب‌الله و حماس و جهاد اسلامى الهام گرفته‌اند و فرا گرفته‌اند و پنهان نکردند. و معلم اول در عصر جدید، بسیجىِ امام بزرگوار ما بود؛ که همه از بسیجىِ امام بزرگوار فراگرفتند و از جانبازان و سربازان و فداکاران این انقلاب یاد گرفتند که چگونه میتوان اسطوره‌هاى قدرت مادى را شکست، چگونه میتوان به نام خدا بتها را شکست، چگونه میتوان ایستاد، چگونه میتوان مقاومت کرد.
 اینها حقایقى است که امروز وجود بسیج، عینیت بسیج، حرکت بسیج، هدفهاى بسیج، ما را به این حقایق آشنا میکند. انقلاب اسلامى و ملت انقلابى با یک چنین فرهنگى، با یک چنین آموزه‌هائى، با یک چنین روحیه‌اى، توانست بسیارى از ناممکنها را ممکن کند، محقق کند؛ و این حرکت ادامه خواهد داشت. دشمنىِ دشمنان نمیتواند تأثیرى بگذارد. البته دشمن، دشمنى میکند - در این تردیدى نباید داشت، انتظارى هم جز این از دشمن نباید داشت - منتها ما وقتى حرکت عظیم ملت ایران را از آغاز این انقلاب، این حرکت، این نهضت عمومى تا امروز مشاهده میکنیم، مى‌بینیم یک خط سیر مشخصى دارد. ملت ایران به سمت پیش حرکت میکند، به سمت اوج حرکت میکند، در میدانهاى گوناگون بر چالشهاى گوناگون غلبه پیدا میکند؛ و دشمنان در همین مقابله و مواجهه عقب‌نشینى میکنند، کوتاه مى‌آیند؛ ناچارند. با این حرکت، سرنوشت ملت ایران، پیروزىِ قطعى است.
 امروز در سرتاسر منطقه‌ى اسلامى و منطقه‌ى عربى، حرکتهاى اسلامى و جوششهاى اسلامى مشاهده میشود؛ این همان چیزى است که سى سال کسانى که با حقیقت انقلاب آشنا بودند، انتظارش را داشتند و دشمنان انقلاب سى سال از تصور چنین چیزى به خود میلرزیدند؛ واهمه و وحشت حوادثى را داشتند که امروز اتفاق افتاده است. طراحان توطئه‌هاى علیه انقلاب اسلامى پیش‌بینى میکردند که یک چنین حوادثى پیش خواهد آمد؛ و پیش آمد، و این پیش خواهد رفت و متوقف نخواهد شد.
 امروز ملتهاى مسلمان در منطقه‌ى عربى سر بلند کرده‌اند، آگاه شده‌اند، بیدار شده‌اند. دشمنان نمیتوانند آنها را سرکوب کنند و نمیتوانند راه را منحرف کنند. حرکت به جریان افتاده است و وضع دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. همین حرکتهائى که امروز شما در دنیاى غرب، در آمریکا و در اروپا مشاهده میکنید، نشان دهنده‌ى تغییرات عظیمى است که آینده‌ى دنیا شاهد این تغییرات خواهد بود.
 ما از عکس‌العمل دشمنان تعجب نمیکنیم؛ از تهدیدهائى که میشود، از تحریمى که میکنند، از آنچه که کشورهاى استکبارى در این دوره در مواجهه‌ى با نظام جمهورى اسلامى انجام میدهند، تعجب نمیکنیم. آنها میدانند که کانون این حرکت، جمهورى اسلامى بود و ایستادگى ملت ایران است که توانسته است این روحیه را در منطقه بگستراند که میشود در مقابل هیمنه‌ى استکبار ایستاد. استکبار پیشرفت کار خودش را همواره از راه مرعوب کردنها - ملتها را مرعوب میکردند، سران کشورها را مرعوب میکردند - پیش برده است. وقتى این پرده‌ى رعب بشکند، وقتى ملتها بدانند که این هیمنه، هیمنه‌ى حقیقى و واقعى نیست و صورى و ظاهرى است، این سلاح از دست استکبار گرفته خواهد شد. و امروز اینجور شده است. لذا خشمگینند، عصبانى‌اند، روى جمهورى اسلامى فشار وارد میکنند.
 البته این که جمهورى اسلامى را متهم کنند که این حرکات را راه انداخته، غلط است؛ این یک تهمت بیجا و بیموردى است؛ احتیاجى به این کار نیست. نظام اسلامى با بقاء خود، با ایستادگى خود، با صدق خود در این راه - که ملت ایران نشان داد در این راه صادق است - الهام‌بخش بوده است و این الهام‌بخشى وجود دارد. ملتها بیدار شده‌اند و راه خود را پیدا کرده‌اند. دشمنان هم دشمنى میکنند. البته این دشمنى‌ها چالشهائى را ایجاد میکند. ملت ایران به مواجهه‌ى با این چالشها عادت کرده است و ما ان‌شاءالله بر همه‌ى چالشهائى که دشمنان به وجود مى‌آورند، غلبه خواهیم کرد و پیروز خواهیم شد و خداى متعال براى ملت ایران و در نهایت براى امت اسلامى و استقرار حقایق نورانى اسلام در عالم، این پیروزى را مقدر فرموده است.
 امیدواریم خداوند متعال توفیق تداوم در این راه را به همه‌ى ملت عزیز ما، به جوانان عزیز بسیجى ما، به همه‌ى جوانان این کشور و به مسئولان مرحمت کند. همه بدانند که در این زمینه‌ها مسئولند؛ هم مسئولان کشور، هم قشرهاى گوناگون. مردم در میدان حاضرند. آماگى مردم در قضایاى گوناگون، آمادگى کامل است. مسئولان هم باید قدر این ملت را و این آمادگى را بدانند و وظائف خود را، کارهائى را که بر دوش آنهاست، به بهترین وجهى در قواى سه‌گانه انجام بدهند و ملت با انسجام پیش برود.
 این حرکتهاى اسلامى در اطراف دنیاى اسلام هم بلاشک حرکتهاى ماندگارى است، حرکتهاى پیشرونده‌اى است. ملتها یکى پس از دیگرى بیدار میشوند. دست‌نشاندگان استکبار، یکى پس از دیگرى از عرصه و صحنه خارج خواهند شد و ان‌شاءالله روزبه‌روز شوکت اسلام و اقتدار اسلام بیشتر خواهد شد.
 پروردگارا! ما را لایق این نعمتهاى بزرگ قرار بده؛ ما را شاکر این نعمتهاى بزرگ قرار بده. پروردگارا! دلهاى ما را به نور محبت و معرفتِ خودت و اولیائت منور بگردان؛ دعاى بقیّةالله (ارواحنا فداه) را شامل حال ما بفرما.
والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته‌      

برچسب ها : غدیر.علی .  , 
      

به گزارش مشرق، سایت گوگل اخیراً نقشه‌ای را بر روی سایت گوگل مپیا قرار داده و مدعی شده است که این نقشه خانه حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران است.
گوگل این نقشه را در دسترس کاربران خود قرار داده و به گونه‌ای وانمود کرده است که گویا منابع این سایت به سختی توانسته‌اند نقشه مهم! خانه حاج قاسم را در تهران پیدا کنند.
این در حالیست که سردار قاسم سلیمانی اساسا در قالب و چارچوب معادلات سرویس‌های امنیتی غرب زندگی نمی‌کند و آنطور که خودش بارها و بارها تأکید کرده است، همانند بسیجی‌ها می‌زید. 

آنهایی که حاج قاسم را بشناسند، می‌دانند که منزل این سردار دلاور نه در شهر زادگاهش یعنی کرمان و نه در تهران؛ هیچگاه یک منزل امنیتی و با آدرس نامشخص نبوده است.

منزل حاج قاسم در کرمان محل برگزاری عزای حضرت فاطمه(س) است.

مردم شهر کرمان، هر سال در شب شهادت حضرت زهرا(س) و در قالب هیئت عزاداری، پس از طی کردن مسیری از خیابان‌های شهر در خانه فرمانده بسیجی لشکر 41 ثارالله حضور می‌یابند و عزاداری می‌کنند.

این در حالیست که نقشه‌ای که گوگل بر فرض صحت از نقطه جغرافیایی منزل سردار سلیمانی منتشر کرده است نیز کشف تازه‌ای محسوب نمی‌شود و گوگل در واقع نقشه خانه‌ حضرت زهرا(س) را برای تمام کاربرانش منتشر کرده است.

دشمنان جمهوری اسلامی ایران و اندیشکده‌های امنیتی غربی باید بدانند قاسم سلیمانی مقتدایی چون خمینی(ره) دارد که هنگامیکه توسط وزیر اطلاعات وقت به بیت ایشان خبر داده می‌شود که رژیم صدام قصد دارد منطقه جماران را بمباران کند، در ذیل نامه وزیر اطلاعات، ضمن مخالفت با نقل مکان از جماران، این بیت شعر را می‌نویسد:
 
"بر در میکده‌ام دست فشان خواهی دید
پای کوبان چو قلندر صفتان خواهی دید
از اقامت‌گه هستی به سفر خواهم رفت
به سوی نیستیم، رقص‌کنان خواهی دید"
      
   1   2      >